Tady vám představím moje civilní auto

Volkswagen Transporter T3

Tak tohle je moje auto na běžný ježdění.
I když poslední dobou o tom začínam pochybovat. Na zimu ho schovávam a jezdim omlácenou škodovkou, motor mě vyšel na móóóc peněz a začal jsem se o tyhle auta zajímat až nezdravě moc..........
Takže ono to zas skončí někde jinde, ale asi ne u "auta na běžný ježdění" :o)

Původem je to auto německýho Bundeswehru, měl najeto při koupi 80 000km. Minimální výbava, co se vůbec dala do auta dát, jediný nadstandart bylo nezávislé naftové topení (to je věc!!!). Motor 1,6 D CS (50k) a 4-stupňová převodovka ACP.

Po mých zásazích to skončilo vyházením sedaček, jejich nahrazením za sportovní, z Golfa, volant taky z něj, cyklovač na stěrače a spousta jiných drobností a k tomu nějaký ozvučení. Vnitřek byl obložen sololitem, což byl pěknej humus, tak jsem nakoupil děsivý množství černýho zátěžovýho koberce a už je to o dost útulnější. . Celý auto je nakloněný na předek, protože nesnášim "syndrom motorovýho člunu", co jím trpí většina aut s motorem vzadu, tak jsem zadek asi o 10cm zvednul. Bílý kola byly Ronaly 6x15 ET 44 a podložkama 10mm/kolo s gumama 195/70, originál z Audi 100.
Nynější kola jsou Dezent "C" v rozměru 7,5x16 ET25 a 9x16 ET15 s gumama 205/60 a 225/55. Vzadu sem musel upravit mechanismus šoupaček, dřely. Dál se dopředu nastěhovaly snížený pružiny H&R (-45mm).

Jednou se motor rozhodnul, že shodí rozvoďák a bylo hotovo. Dlouhý rozhodování skončilo zástavbou motoru 1.9 TD AAZ s novým turbem, intercoolerem a trošku přikrmeným čerpadlem. Výsledkem týhle srandy bylo půl roku auto nepojízdný a na konci toho všeho místo 50koňovýho ďábla je cca 75koňovej chcípák :o) Motor konečně doplňuje 5-ti stupňová převodovka 3H.

Tak už je to konečně nastříkaný! Předělal jsem i vnitřek, mam tam lavici z multivana.
U motoru přibyl ventil, regulující plnicí tlak, tagže teď jezdim s trošku větším tlakem. Změna jako ďas je olejovej chladič, pro AAZ a JX vřele doporučuju!

A tady je pár fotek:

- nejaktuálnější podoba nahoře, každá řádka směrem dolů je starší verze

konečně jsem se vzhledem spokojen
dopředu ještě přijde rám s přídavnými světly dozadu zas jiný světla, protože todle je běs sice ještě nemam všecko, co chci, ale ...
betaverze před lakem :o) průběh montáže takle je to zezadu
tady odtud se to řídí :o) tenhle interier už tam nemam...
takhle vypadal, když jsem si ho přivez domů....... military rulezz :o)  

 

Suprácký stránky o busech